Na jakim papierze warto drukować prace dyplomowe?

Szczęśliwie są zjawiska

Okazuje się, że osoba, która zakończyła już pisanie swojej pracy dyplomowej, ma jeszcze sporo do zrobienia w kontekście jej wydania, oprawienia i wydrukowania. Na szczęście są to już sprawy bardzo techniczne, które bardzo łatwo jest zorganizować i nie zajmą też dużo czasu. Nie oznacza to jednak, że powinniśmy je potraktować po macoszemu.

Dokończmy dzieło wydrukujmy ją

Pamiętajmy, że w przygotowanie naszej pracy dyplomowej włożyliśmy przecież całkiem sporo wysiłku. Dokończmy więc nasze dzieło i wydrukujmy ją w sposób taki, który będzie elegancki i nie będzie raził w oczy. Tylko jak to zrobić? Wszystko zależy od tego, jakie treści zawiera nasza praca i na jakim kierunku została napisana i jakie były wymogi techniczne.

Jeśli prace dyplomowe to wyłącznie blacha tekstu uzupełniona ewentualnie jakimiś tabelami i wykresami, można ją wydrukować na zwykłym papierze, jakkolwiek nawet w tym przypadku nie wybierajmy najtańszej opcji. Niestety punkty ksero, co dość zrozumiałe, właśnie taką tylko opcję oferują, dlatego drukując prace dyplomowe, będzie lepiej się udać do bardziej profesjonalnej drukarni, która może nam zaoferować papier nieco grubszy, lepszej jakości.

Zwróćmy też uwagę na to, jak będziemy oprawiać pracę. Jeśli będzie to praca bindowana, można spokojnie wydrukować ją na nieco gorszym papierze. Jeśli jednak będzie to praca oprawiana, chociażby dla promotora, czy naszych rodziców, lepiej jest zainwestować w papier bardziej gruby.

Wtedy, prezentowały

Często zdarza się, że ilustracje i wykresy nie są wkomponowane w tekst, tylko stanowią oddzielną część. Wtedy, aby lepiej wyglądały, bezdyskusyjnie lepiej będzie je wydrukować na lepszym papierze, nawet uszlachetnionym.