Prace dyplomowe i ich zasady pisania w Polsce.

Aby prace dyplomowe zostały dopuszczone do dalszej obrony muszą wcześniej spełniać konkretne wymogi. Wśród tych wymogów znajdują się przede wszystkim odgórnie ustalone przez każdą uczelnię zasady pisania, których studenci muszą bezwzględnie się trzymać.

Przede wszystkim prace dyplomowe, czyli prace licencjackie oraz prace magisterskie powinny być pisane na jednakowych zasadach narzuconych przez konkretną uczelnię. Najczęściej dotyczą one estetyki pisania, czyli wielkości i rodzaju czcionki, wyjustowania tekstu czy ustawienia optymalnej interlinii.

Po zapoznaniu się z tak podstawowymi zasadami należy również wziąć pod uwagę schemat pisania pracy dyplomowej. Musi się ona dzielić na poszczególne rozdziały oraz podrozdziały. Każdy rozdział powinien zaczynać się od nowej kartki, tak by promotor oraz recenzent mieli duży komfort podczas czytania.

Zanim podejdzie się do pisania pracy licencjackiej czy magisterskiej należy bardzo dokładnie prześledzić wszelkie wymogi postawione przez swoją uczelnię. Najważniejsze kwestie warto zanotować, tak by narzucony styl wszedł w nawyk podczas pisania pracy dyplomowej. A wtedy na pewno student uzyska wymagany sukces.